גלריה

הנמל של פיראוס – Port of Piraeus

אזור הנמל של פיראוס הוא אחד האזורים הססגוניים והתוססים של אתונה.  הנמל עצמו משמש בעיקר כנמל אוניות ומעבורות נוסעים המפליגות מפיראוס לכול רחבי האיים  היווניים. פיראוס כמרכז ספנות יווני נראית מריחה ונשמעת כמו עיר נמל מרכזית בים התיכון. צופרי אוניות, סוכני כרטיסי נוסעים, ציוד ימי, בתי עסק של סחורות מיובאות, סיגריות, מחסני סחורות ומשקאות, בתי אוכל מקומיים, בארים תוססים וקיוסקים לאורך הרחוב הראשי של הנמל.  מעבורות הענק עוגנות בצמוד למזח שצמוד לרחוב שצמוד לשורת החנויות מצידו השני של הכביש ממול. סוחרים יוונים צועקים בשפתם המתגלגלת.  סוורי נמל רבים אחד עם השני וצפירת אוניות ומעבורות נוסעים היוצאות  לים מפעם לפעם ונשמעות כמו שופר ענק המכריז על כך שבכול מקום בו אתה עומד  תדע לך שזה אזור הנמל של פיראוס.

צריך להכיר קצת את המקום כדי לדעת איפה לאכול איפה לקנות כרטיס למעבורת ואיפה לישון לילה במלון.  בין שלל האפשרויות הקיימות במקום  המלון הקבוע שלי בפיראוס שייך לימאי בגימלאות  אשר בערוב ימיו מנהל מלון מקומי הנמצא במיקום מרכזי מול מזח הנמל הראשי.  האדון יודע לנהל שיחה עילגת בעברית ולפני שאתה מוציא מילה מהפה הוא אומר בוקר טוב או ערב טוב או תודה או בבקשה ושואל אם אתה מתל אביב חיפה או אשדוד מקומות אותם הוא מכיר ובהם ביקר כימאי בימים הטובים בעברו.  לטענתו הייתה לו חברה ישראלית פעם פעם ולא ברור אם זאת חברה אמיתית או חברה בתשלום ונראה שהוא עצמו לא ממש זוכר בדיוק מה היה שם חוץ מזה שהיה משהו.

אתונה הסמוכה (אתונה ופיראוס זה קצת כמו תל אביב ויפו) נראת הרבה יותר כמו עיר אירופאית מתחדשת ויותר מודרנית (חנויות מעצבים וכאלו..) בעוד פיראוס מרגישה כמו דרום תל אביב סביב השעה שתיים עשרה בצהריים הסמיכות של העיר לים יוצרת אווירה חזקה של עיר נמל מרכזית. מלבד הנמל המסחרי בפיראוס ישנה במקום  מרינת יאכטות יפיפייה  הנקראת זייאה מרינה,  מרינה  עגולה על גדת המפרץ של פיראוס אשר משקיפה על קו החוף המקומי וממנה ניתן לראות איים יוונים באופק הקרוב ובאופק הרחוק.  ממרום הגבעה המשקיפה אל קו החוף האתונאי ניתן לראות גם את מעגן היאכטות הגדול מצפון מזרח מעגן היאכטות קלאמאקי, מעגן המשמש בעיקר חברות השכרת יאכטות אשר בסיסן הוא אתונה וממנה יוצאות מידי שבוע עשרות יאכטות מושכרות לכול רחבי הים האגאי בהפלגות שכר לשייטים מכול העולם אשר בחרו להפליג כשבוע בדרך כלל באזור היפה הזה.

בצמוד  לרחוב הראשי של נמל פיראוס נמצאת  תחנת הרכבת המרכזית בה  תנועת רכבות סואנת וקבועה. בסמוך לתחנה תנועת אנשים צפופה בין שאלו מקומיים שבים ועוברים או תיירים בדרך מחופשה באי יווני כזה או אחר לאן שהוא, צוענים מוכרים תיקי דולצ'ה וגבנה, איב סאן לורן ושאר מותגים בעלי חשד קל בנוגע למקוריותם פרוסים להם במחיר ללא תחרות. מרחוב הנמל הראשי ואחורה בתי מסחר שונים נמצאים ברחובות הצפופים והקטנים, אזורי תעשיה, מוסכים חנויות לכלי עבודה, הכול הרבה הכול בגדול.   לא ברור למה בדיוק אבל המון  כלבים משוטטים פה ברחובות ובסמטאות הנמל ולא ממש נראה שיש להם בעל בית מוגדר כזה או אחר.   אפשר לאפיין את התנהגתם של כלבי רחוב אלו כאדישה במהלך היום ותוקפנית מאוחר בלילה,  בלילה מאוחר אזורים אלו הופכים לאזורי בילוי מועדוני חשפנות המיועדים כנראה למאות הימאים הזרים הפוקדים את האזור, זונות מליגה ג' אלכוהול זול ואולפני הקלטה, עוד זונות ועוד צוענים שמסתובבים באזור, עשרות בתי קפה קטנים, בתי אוכל פינתיים ביתים משהו, כבש בתנור ושווארמה עם יוגורט ומיני מרקים מהבילים בסירי אלומיניום ענקים וסרדינים כבושים וסרדינים מומלחים ולחם מלא טרי פרוס עבה כזה ומוגש בסלסלת פלסטיק צבעונית כזאת של שוק וכמובן שסופלקי אפשר לאכול פה בכול שעה משעות היום ושעות הליל ותמיד תמיד יהיה  מישהו שימכור לך אלכוהול בניחוח אניס בין הרחובות והסמטאות של הנמל של פיראוס.

Port of Piraeus

Port of Piraeus

Port of Piraeus

   Port of Piraeus   ZIA MARINA PIRAEUS GREECE

zea marina Piraeus greece

zea marina Piraeus greece

Greek Cats

Greek Catsהנמל של פיראוס – Port of Piraeus

הנמל של פיראוס - Port of Piraeus

הנמל של פיראוס – Port of Piraeus

הנמל של פיראוס - Port of Piraeus

הנמל של פיראוס – Port of Piraeus

הנמל של פיראוס - Port of Piraeus

הנמל של פיראוס – Port of Piraeus

 

 

 

 

קולקציית רוח ים תכשיטי כסף יפתח קוזיק 

 Ocean Spirit Collection – Silver jewelry By Iftach

Ocean Spirit Collection - Silver jewelry By Iftach Kozik

Ocean Spirit Collection – Silver jewelry By Iftach Kozik

סגור לתגובות.