גלריה

קיוסקו דה לה פסקא דרייה , מועדון הדייגים והיאכטות של חוסה לואיס , לאנזארוטה , גראנד קנריים

קיוסקו דה לה פסקה דרייה (הקיוסק של שוק הדגים) בהנהלת חוסה לואיס שוכן בסמוך למועדון היאכטות הרישמי של העיר אריסיפה באי לאנזרוטה אשר באיים הקנריים בקצה המזח בסמוך לנמל הדייגים המקומי הקטן ובסמוך למקום עגינתם של היאכטות הזרות העוגנות מאחורי שובר הגלים של הנמל המסחרי במקום.

                     קיוסקו דה לה פסקה דרייה – מועדון הדייגים של חוסה לואיס

 

מאחורי דלפק הקיוסקו משרת חוסה לואיס תכול העיניים את הגרעין הקשה של דייגי המקום , הם בתמורה משחקים קלפים , צועקים , צוחקים , מתווכחים ומרכלים תוך כדי הזמנת בירות , אלכוהול , נתחי חזיר , פולו לוקו ושאר מטעמים מקומיים שחוסה לואיז תכול העיניים מנפיק תחת ידיו המיומנות , בסמוך לקיוסקו של חוסה לואיס תכול העיניים ישנו מועדון היאכטות הרשמי , דגמי  אוניות  , דגלי לאומים קצת רשתות דייגים לדקורציה , הגה עץ של ספינה עתיקה וארונות זכוכית עם מיני מזכרות ימיות ממלאים את חדר המועדון והגרעין הקשה מן הסתם פוקד את המקום מידי פעם בפעם , אך הקלבו דה נאוטיקה המקומי אינו באמת מהווה תחרות למועדון של חוסה לואיס תכול העיניים .

 
הקיסקו של חוזה נטול שם רשמי המוצג לראווה אך כששאלתי את חוסה לואיס תכול העיניים איך קוראים למקום שלו ? הוא חשב לשניה עם עצמו בריכוז רב ואמר בארשת חשיבות רבה " קיוסקו דה לה פסקה דריה " במקביל קול תרועה רמה עלה מחבורת הגרעין הקשה שמאחוריו , בירות וכוסות משקה הושקו באוויר ואני ברשמיות רבה חזרתי אחריו …   קיוסקו דה לה פסקה דריה ..  

 
בין מזיגת בירה להקפצת קוטלט במחבת הברזל היצוקה של חוסה לואיס תכול העיניים הוא צובט לציקיטה שלו בתחת והיא בתמורה מחזירה לו מכה קטנה של אוהבים על כף ידו , הגרעין הקשה מזמין סיבוב נוסף של משקאות , חוסה לואיס תכול העיניים והציקיטה הקטנה מוזגים ומפלבלים אחד לשני פלבול נוסף , מידי פעם יוצא מהחבורה אחד הדייגים ופונה לסירה שלו מתודלק לצאת לים ובמקביל דייג אחר שב מהסירה שלו ותופס את מקומו של חברו שיצא לים זה אך עתה , הרמוניה מושלמת של פרנסה ופנאי בין חוסה לואיס תכול העיניים הקיוסקו והגרעין הקשה .

 
תנאי הקבלה למועדון של חוזה הם סירת דייגים קטנה , מעט לכלוך מתחת לציפורנים , קשקשי דגים פזורים באופן רנדומלי  על הבגדים , זיפי זקן בשלב כזה או אחר והבל פה אלכוהולי..   שתי צנוניות אנגליות שנקלעו לדלפק של חוסה לואיס ניראו כמו נטע זר ואדמומי חיוור משהו  , שתו בנימוס רב בירה ולא באמת נטמעו במקום , אני עם גינס זיפי זקן מהפלגה בת כמה ימים וקצת ידע בענייני דיג לפחות הרגשתי קצת יותר מעורב אבל כנראה שזה רק היה נדמה לי , אחרי שלוש בירות הצנוניות האנגליות נעלמו ואני והגרעין הקשה החלפנו סיפורי גבורה על דגים , ספינות , צלילות ושאר גוזמאות ימאים סטנדרטיות .

בהשוואה למועדונים אחרים בעולם הקונפיגורציה של חוסה לואיס תכול המבט והקיוסקו דה לה פסקה דריה שלו הם בעיני הדבר האמיתי , ביקשתי את רשותו של חוסה לואיס  לכתוב על המקום שלו בבלוג שלי והוא שאל מה זה בלוג ובד בבד הבטיח הנחה אמיתית לכול חבר שלי שלושה דורות קדימה שיפקוד את המקום , אי מייל לא היה לו אך מי צריך אי מייל כשיש ציקיטה קטנה מאחורי הדאלפקו  של הקיוסקו … של חוסה לואיס .

                          הגרעין הקשה – דייגי הנמל בדלפק של חוסה לואיס

 
 
 
הגרעין הקשה 2
 
 
 
 
חוסה לואיס והציקיטה
 
 
 
 
 
 
חוסה לואיס והציקיטה 2
  
 
 
 
 
 
 
הצנוניות האנגליות
 
 
 
 
 
חוזה לואיס מוזג לגרעין של הגרעין הקשה
 
 
 
 
 
 
שער היציאה לים מנמל הדיגיים הקטן
 
דיגיים בנמל
 
 
צולם ע"י יפתח קוזיק
 
photo by iftach kozik

סגור לתגובות.